Pogoda w Bydgoszczy 12 lut 2020 | Redaktor
Sabina ustąpiła [POGODA]

Pozostaniemy jeszcze kilka dni w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego napływającego z zachodu.

Jest upał — musi być ostrzeżenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 14:37

Kontynuacja [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:37

Niż Sabina znalazł się już nad oceanem Arktycznym, a w miejscu, gdzie był jeszcze niedawno, nad Atlantykiem,pojawił się nowy, ale słabszy i mniejszy niż — „Tomris”. Ten niż przejdzie z zachododu na wschód nie północna storną Skandynawii, jak „Sabina”, ale wprost przez Europę, w tym przez Polskę. Dziś natomiast u wybrzeży amerykańskich utworzy się na Atlantyku nowy niż, równie potężny jak Sabina, nadejdzie on do nas w sobotę przynosząc swoją wschodnią krawędzią napływ powietrza z południa, co spowoduje ocieplenie — niektóre prognozy podają, że nawet do 14 stopni. Będzie też kolejna fala wiatru i intensywnego deszczu.

Dziś natomiast ma być w Bydgoszczy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a po południu przejdą one w opady ciągłe deszczu lub deszczu ze śniegiem, aż do wieczora. Temperatura maksymalna wyniesie około 3 stopnie. Wiatr wciąż będzie jeszcze umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. 

W nocy opady będą zanikać, a wiatr będzie stopniowo słabnąć. Temperatura utrzyma się na poziomie około +2 stopni, przy wciąż dużym zachmurzeniu

Jutro zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Deszcz już będzie mało prawdopodobny. Temperatura maksymalna wyniesie około +4 stopnie. Wiatr zmieni kierunek na południowo zachodni i południowy i zdecydowanie osłabnie. Kolejnej nocy znów będzie padał deszcz.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.11, a zajdzie o 16.52. Dzień będzie trwał 9 godzin i 41 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor