Pogoda w Bydgoszczy 21 maj 07:23 | Redaktor
Sucho i chłodno [POGODA]

Żeby nastały cieplejsze dni, musiałby pojawić się wyż na wschodzie, a niż na zachodzie, to zgodnie z prawami fizyki, ściągnęłoby do nas ciepłe powietrze z południa. W tej chwili jest odwrotnie i napływa chłodne i suche powietrze z północy.

Fiński niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:18

Nieco cieplej, ale z deszczem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 22 lis 07:46

Na razie jednak wyż Skandynawski łączy się siodłem z wyżem Azorskim i układ ten obejmie niebawem całą Europę. Krótkiego cieplejszego epizodu można się spodziewać na początku przyszłego tygodnia. Wcześniej, bo w weekend przyjdzie ciepły front, być może z deszczem.

Dziś w Bydgoszczy spodziewana jest pogoda bardzo podobna do wczorajszej. Będzie początkowo bezchmurnie, następnie zachmurzenie małe lub umiarkowane, temperatura maksymalna około 15 stopni. Wiatr słaby lub umiarkowany, z kierunków północnych, po południu skręcający na wschodni.

W nocy z czwartku na piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, temperatura minimalna około 3 stopnie, przy gruncie może spaść do zera.

Jutro ten sam typ pogody, zachmurzenie małe lub umiarkowane, temperatura maksymalna może byc nieznacznie wyższa — do około 16 – 17 stopni. Wiatr słaby lub umiarkowany, wschodni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.38, a zajdzie o 20.50. Dzień będzie trwał 16 godzin i 12 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor