Pogoda w Bydgoszczy 28 kwi 2019 | Redaktor
Susza zaczyna być dramatyczna. Deszczu nie było i nie będzie? [POGODA]

W wielu kościołach zaczęto już modlitwy o deszcz, bo tak wysuszonej ziemi Kujawy już dawno nie widziały.

Po północnej stronie frontu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:59

Chłodny front przyjdzie po południu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 04:52

W ubiegłym roku wiosną te ziemie zostały dotknięte klęską podobnej suszy, ale w tym roku do okresu bezdeszczowego doszedł jeszcze długotrwały wiatr, na Ukrainie zwany suchowiejem, który umożliwił odparowanie z gleby resztek wilgoci. Kilka dni temu doszło przecież w naszym regionie do zamieci piaskowych, charakterystycznych dla pustyni. A tymczasem z chmur frontowych nie spadła dotąd w Bydgoszczy ani kropla deszczu. 

Jeśli opadów nie będzie także i dzisiaj (czego nie da się wykluczyć), jutro nie będzie już nawet chmur, z których deszcz mógłby popadać. Obydwa bowiem modele, których używamy do układania prognoz — UM i WRF — przewidują na jutro po południu i na pojutrze rozpogodzenie, aż do bezchmurnego nieba i powrót wiatru wschodniego. Dziś po południu jest jednak na deszcz pewna szansa.

W perspektywie dłuższej, kolejnej strefy deszczu przechodzącej nad Polską możemy się spodziewać pod koniec „długiego weekendu”, najprawdopodobniej w sobotę. 

Dzisiaj niż, który przechodził przez Polskę odchodzi już nad Białoruś. Znajdujemy się w strefie słabego stacjonarnego frontu ciepłego. Zachmurzenie będzie duże i możliwe są wspomniane już opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie  około 15 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno-zachodni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.22, a zajdzie o 20.11. Dzień będzie trwał 14 godzin i 49 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor