Pogoda w Bydgoszczy 15 wrz 2019 | Redaktor
Ta ostatnia ciepła niedziela [POGODA]

Mamy przedostatnią niedzielę tegorocznego astronomicznego lata. Będzie ona zarazem ostatnim dniem ciepłym i pogodnym, w następne dni temperatury maksymalne już będą znacznie poniżej dwudziestu stopni.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

W strefie od Islandii po półwysep Skandynawski przemieszczają się kolejne aktywne układy niżowe. Związane z nimi pofalowane fronty chłodne wkrótce do nas dotrą. Wysokie jeszcze wczoraj ciśnienie szybko spada. A taki szybki spadek oznacza zwykle wzrost prędkości wiatru, który u nas będzie wprawdzie umiarkowany, ale nad morzem dość silny i porywisty. 

Trwa cyrkulacja zachodnia, czyli przepływ mas powietrza z zachodu na wschód, od Grenlandii po Ural. W pasie tym tworzą się i wędrują na wschód wspomniane niże. Przeszkodami w tej wędrówce są góry, dlatego często się zdarza, że niż znad Atlantyku „obchodzi” półwysep Skandynawski od północy, albo zatrzymuje się i wypełnia nad morzem Norweskim. Tym razem jednak niż „Ignaz” przez góry Skandynawskie przejdzie i jutro się odbuduje nad północnym Bałtykiem.

Tymczasem południowa Europa oraz Bałkany są w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Atlantykiem, Alpami i Rumunią.

U nas w ciągu dnia od północy zacznie nasuwać się zatoka niżu znad Skandynawii. Po południu  zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie początkowo dość ciepłe powietrze. Ciśnienie będzie spadać.

W Bydgoszczy będzie dziś zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na północy po południu i wieczorem może wzrosnąć do dużego, aż do wystąpienia w nocy przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 20 – 22 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni, skręcający na zachodni.

W nocy przelotne opady deszczu przemieszczać się będą stopniowo z północy ku centrum kraju. Temperatura minimalna wyniesie około 10 stopni. 

W poniedziałek będzie już pochmurno z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 17 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.22, a zajdzie o 19.04. Dzień będzie trwał 12 godzin i 41 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor