Pogoda w Bydgoszczy 1 wrz 2019 | Michał Jędryka
Ta ostatnia (upalna) niedziela [POGODA]

Nad Europą dominować zaczyna rozległy niż z ośrodkiem nad morzem Norweskim. Jego głęboka zatoka zaznaczy dziś wieczorem swój wpływ od zachodu.

Ciepło, ciepło, coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:22

Manfred panuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 21 wrz 04:54

Nadchodzi już szeroka strefa zachmurzenia, która związana jest z frontem chłodnym. Front ten dotrze do nas wiczorem. Istnieje wprawdzie jeszcze słabnący wyż z ośrodkiem nad Litwą. Jeszcze dzisiaj przed południem  będziemy pod jego wpływem. Jutro zaś czeka nas dość radykalna zmiana pogody — spadek temperatury o około 10 stopni. W nocy na froncie pojawią się opady przelotne i burze.

IMGW wydał w sobotę około południa ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem prawie dla całego kraju, z wyjątkiem Warmii i Mazur, Podlasia i Podkarpacia. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie nawet do 33 stopni. 

Dziś w Bydgoszczy będzie początkowo zachmurzenie małe, od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia wieczorem przelotnych opadów deszczu oraz burz. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, skręcający na południowo-zachodni i zachodni, W czasie burz porywisty, do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, ze wspomnianymi już przelotnymi opady deszczu oraz burzami. Temperatura spadnie do około 19 stopni.  

W poniedziałek zapowiadana już wcześniej zmiana pogody. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, temperatura maksymalna około 22 stopni.  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.58, a zajdzie o 19.37. Dzień będzie trwał 13 godzin i 39 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego