Pogoda w Bydgoszczy 24 sie 2019 | Redaktor
Typowe późne lato [POGODA]

Czeka nas dłuższy okres pięknej i suchej pogody z bezchmurnym niebem i wysoką temperaturą w dzień oraz chłodnymi nocami

Upał zaczyna być niebezpieczny… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:34

Upału ciąg dalszy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:57

Wyż znad Polski przesuwa się nad Białoruś, a jednocześnie łączy się siodłem z niewielkim wyżem skandynawskim, tworząc układ, który obejmie całą środkową i wschodnią Europę, od północy aż po południowe krańce kontynentu, blokując w ten sposób cyrkulację zachodnią, czyli wędrówkę niżów z zachodu na wschód. Dopiero w czwartek niewielka zatoka niżowa dostanie się nad Polskę i zepsuje nam pogodę na następny weekend, ale na krótko. Blokada wyżowa zostanie odbudowana i potrwa jeszcze przez pierwszą dekadę września. Tak przynajmniej przewiduje długoterminowy model GFS. W związku z tym czeka nas dłuższy okres pięknej i suchej pogody z bezchmurnym niebem i wysoką temperaturą, która może w niektórych dniach przekraczać 30 stopni. Na razie powietrze jest jeszcze dość chłodne. Upały, gdy przyjdą, nie powinny jednak dać się aż tak bardzo we znaki, bo mamy już długie noce, w czasie których następować będzie wypromieniowanie ciepła, a to oznacza że ranki i wieczory będą chłodne. Widać to choćby dziś, kiedy temperatura o godzinie 6.30 na bydgoskim lotnisku wyniosła 11 stopni.

Dziś w Bydgoszczy będzie pogodnie, bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Wiatr słaby — wschodni, temperatura maksymalna wyniesie około 26 stopni. W nocy temperatura może spaść do około 10 – 12 stopni. Jutro pogoda podobna do dzisiejszej. Wiatr wschodni będzie nieco silniejszy.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.44, a zajdzie o 19.56. Dzień będzie trwał 14 godzin i 11 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor