Pogoda w Bydgoszczy 11 wrz 2019 | Redaktor
Umiarkowane klimaty [POGODA]

Od czwartku, na północ od pięćdziesiątego równoleżnika (czyli zaczynając od szerokości geograficznej Bydgoszczy), powstanie obszar intensywnej cyrkulacji zachodniej. W wyższych warstwach atmosfery, na poziomie mniej więcej wysokości Himalajów, prąd strumieniowy osiągać będzie prędkość ponad 250 km/h i wiać będzie od Atlantyku przez wyspy Brytyjskie i Bałtyk. Przy powierzchni ziemi będzie mu odpowiadać wędrówka niżów z zachodu na wchód (oczywiście z prędkością o wiele mniejszą).

Poprawa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:32

Uspokojenie i chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 10:01

Po kilku deszczowych dniach mamy dziś przebłysk pogody charakterystycznej dla tak zwanej złotej polskiej jesieni: z błękitnym niebem, słabym wiatrem i umiarkowaną, łagodną temperaturą w dzień oraz z chłodem rano i wieczorem. 

Dzięki jednak otwarciu wspomnianej cyrkulacji zachodniej pogoda tego typu nie utrzyma się długo. Już od jutra powróci zachmurzenie. Będzie jednak raczej sucho, jeśli w ciągu najbliższego tygodnia zdarzą się jeszcze w Bydgoszczy deszcze, to co najwyżej krótkie, słabe i przelotne. 

Dziś jeszcze przeważająca część Europy znajdzie się pod wpływem wyżów: azorskiego i znad zachodniej Rosji. Niże znajdują się nad morzem Norweskim i Szwecją oraz Bałtykiem. Rozbuduje się klin łączący wyże znad Atlantyku i Rosji. Napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie około 20 - 22 stopnie. Wiatr słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 10 do 13 stopni.

Jutro już zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Mogą się zadrzyć słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna nadal około  21 stopni. Wiatr słaby, zachodni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.15, a zajdzie o 19.13. Dzień będzie trwał 12 godzin i 58 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor