Pogoda w Bydgoszczy 25 cze 2019 | Redaktor
Upał przyjdzie i szybko przeminie [POGODA]

Okazuje się, że nadchodząca fala upałów potrwa… jeden dzień. Jutro będzie gorąco, ale w czwartek już znacznie chłodniej.

Poprawa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:32

Uspokojenie i chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 10:01

Wyż „Ulla” już jest nad Litwą i przesunie się przez Białoruś nad Ukrainę, a nastepnie osłabnie.
W miarę jego przesuwania się, zmieniać się będzie przepływ powietrza na południowo wschodni dzisiaj, a południowo zachodni jutro. Będzie to powodowało stopniowy napływ do nas coraz cieplejszego powietrza. Dzisiaj na ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce temperatura już przekroczy 30 stopni. Jutro linia upału obejmie również nasz region, temperatura maksymalna może wzrosnąć do 33 stopni. Na dziś alertem drugiego stopnia z powodu upału została objęta zachodnio-południowa część woj. zachodniopomorskiego, zachód woj. wielkopolskiego, woj. lubuskie, dolnośląskie, opolskie, zachodnia część woj. śląskiego i południowo-zachodnia część woj. mazowieckiego.

Jednakże za wyżem Ulla szybko postępować będzie na razie niewielki niż „Otto” z frontem chłodnym, który aktualnie znajduje się nad kanałem la Manche i będzie wędrował na wschód. Jutro nad Bałtykiem pogłębi się on i w czwartek usadowi się nad Białorusią. Za nim z zachodu idzie wyż „Vera”, a to oznacza kolejny zwrot przepływu powietrza na północny i czwartkowe ochłodzenie. 

Dziś spodziewane jest w  Bydgoszczy zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie u nas około 29 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo–wschodni i wschodni.

W nocy około 18 stopni i bezchmurnie, jutro nadal zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna około 33 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.22, a zajdzie o 21.18. Dzień będzie trwał 16 godzin i 56 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor