Pogoda w Bydgoszczy 28 lip 2020 | Redaktor
Upalny wtorek [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Tego lata niewiele było naprawdę wysokich temperatur. Dziś jednak w Bydgoszczy wskazania termometrów prawdopodobnie przekroczą 30 stopni.

Upały i burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:51

Zmiana przyjdzie w poniedziałek [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 21 lip 08:29

Nad południem kontynentu europejskiego dominuje masa gorącego powietrza, pochodzenia zwrotnikowego, podczas gdy nad północne regiony napływa znad Atlantyku chłodniejsze powietrze polarne morskie. Między tymi masami powietrza, przebiega pofalowany front. Napływa do nas na przemian gorące lub chłodniejsze powietrze. Dziś doświadczymy tego gorącego. Motorem napędowym tej zmiany jest obecnie niż Diana, w którego ciepłym wycinku się znaleźliśmy. Jutro dotrze do nas jego front chłodny.

W Bydgoszczy spodziewane jest dziś zachmurzenie umiarkowane, raczej bez opadów, choć wystąpienie popołudniu konwekcyjnego deszczu lub burzy nie jest zupełnie wykluczone. Wiatr będzie umiarkowany, z kierunków południowych, a temperatura maksymalna, jak już wspomniano na początku, osiągnie, lub nawet przekroczy, 30 stopni.

Jutro (a właściwie już dziś wieczorem) we wspomnianym wyżej cyklu zmieni się kierunek napływu na zachodni i dotrze do nas powietrze zdecydowanie chłodniejsze. Pogoda będzie podobna do dzisiejszej, z umiarkowanym zachmurzeniem, ale z temperaturą nawet o 10 stopni niższą niż dziś.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.00, a zajdzie o 20.48. Dzień będzie trwał 15 godzin i 47 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor