Pogoda w Bydgoszczy 24 cze 2019 | Redaktor
Uwaga, uwaga, znów nadchodzi. Upał... [POGODA]

Ale jeszcze nie dziś i nie jutro. W środę i czwartek jednak modele numeryczne przewidują upał znacznie przekraczający 30 stopni

Słoneczna sobota [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Od dziś nieco chłodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:31

Wczoraj jeszcze wiatr wiał z północy. Dziś zmieni kierunek na wschodni, jutro już na południowy i zacznie sprowadzać gorące, tropikalne powietrze. Sprzyjać temu bedzie zarówno odejście wyżu „Ulla” na wschód, jak i przysunięcie się atlantyckiego niżu nad zachodnią Europę. Układ: niż na zachodzie – wyż na wschodzie, latem w zasadzie zawsze onacza upał.  Przyjdzie on w środę. Tymczasem dziś i jutro cieszmy się jeszcze resztką orzeźwiającego powietrza, które kilka dni napływało z północy. 

Upały nawiedzą również Europę zachodnią, a zwłaszcza południową. Kulminacja spodziewana jest we Włoszech od czwartku do soboty. Temperatura do 40 stopni zapowiadana jest dla Rzymu i innych miast Italii, zwłaszcza na północy Włoch — tam może nawet paść rekord temperatury. 

Również Francja spodziewa się w najbliższych dniach fali gorąca. Tamtejsza prasa przestrzega, że psychologiczny próg 40 stopni może nawet zostać przekroczony.

Ale wróćmy do najbliższych dni w Bydgoszczy. Zachmurzenie dziś będzie początkowo małe lub bezchmurnie, po południu może wzrastać do umiarkowanego, jednak na razie bez opadów ani burz. Temperatura maksymalna wyniesie około 26 stopni. Oznacza to już wzrost, bo wczoraj w najcieplejszym momencie było w Bydgoszczy 24,3 stopnia. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, jak pisałem wyżej — północno–wschodni, skręcający na wschodni.

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej, ale z nieco większym zachmurzeniem, temperaturą do 28 stopni, i wiatrem już z południowego wschodu. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.21, a zajdzie o 21.18. Dzień będzie trwał 16 godzin i 57 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor