Pogoda w Bydgoszczy 19 paź 2019 | Redaktor
W strefie układu frontów [POGODA]

To co się dzieje w rejonie oddziaływania niżu „Thilo” nazywa się w meteorologii zafalowaniem

Chłodniejsza fala [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:13

Trochę cieplej, ale deszczowo [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:04

Dominował będzie u nas ten właśnie niż, z głównym ośrodkiem nad morzem Północnym. Zafalowanie powstaje wtedy, gdy w wyniku oddziaływania złożonego układu ciśnień, granica między zimnym a ciepłym powietrzem zaczyna przybierać kształt sinusoidy, czyli „fali” — na jednych odcinkach powietrze „wygrywa” ciepłe powietrze i przesuwa się się wypeirając zimne, na innych przeciwnie, front „zagina się” i postępuje w przeciwną stronę jako front chłodny. 

W strefie takiego pofalowanego frontu atmosferycznego, przebiegającego nad północno-zachodnią połową Polski właśnie się znajdujemy. Z południowego zachodu napływać będzie nadal ciepłe powietrze polarno – morskie, ale nad północno-zachodnią częścią kraju znajdzie się chłodny odcinek frontu i będzie ono nieco chłodniejsze.

W sobotę zachmurzenie będzie w Bydgoszczy umiarkowane, okresami duże. Mogą występować nadal słabe opady deszczu, po południu zwiększające intensywność. Temperatura maksymalna będzie jutro nieco niższa — do 16 stopni.  Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.  

W nocy temperatura minimalna około 10 stopni.

W niedzielę pogodniej — zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna do 20 stopni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.22, a zajdzie o 17.43. Dzień będzie trwał 10 godzin i 21 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor