Pogoda w Bydgoszczy 17 wrz 2019 | Redaktor
Wicher wieje [POGODA]

Wyspy Brytyjskie oraz Francja są pod wpływem wyżu „Hanneke” znad Atlantyku. Polska jest na skraju niżu „Ignaz” znad północno-zachodniej Rosji, tego samego, który jeszcze dwie doby temu przedzierał się przez góry Skandynawskie. Za frontem, który przesunął się już na południe od Polski, napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Przekropnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:32

Znowu chłodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:07

Noc przyniosła uspokojenie w atmosferze, ale w ciągu dnia, w miarę wzrostu różnic ciśnienia, spowodowanych formowaniem się wtórnego niżu nad Bałtykiem, o którym pisaliśmy wczoraj, prędkość wiatru zacznie wzrastać. Na Bałtyku południowym trwa sztorm. Obszar porywów silnego  wiatru obejmie całą zachodnią połowę kraju. Wiatr wiać bedzie z zachodu, a jego prędkość w porywach może przekraczać 70 km/h, a po południu dochodzić mogą one do 90 km/h.

Tam gdzie to możliwe, starajmy się jeszcze rano schować to co wiatr może poderwać z podłoża i ubrać się nieco cieplej. Wprawdzie przy takich temperaturach jak dziś rożnica między tzw. temperaturą odczuwalną a rzeczywistą nie jest jeszcze wielka, ale już ta odczuwalna będzie o kilka stopni niższa od wskazywanej przez termometry.

Dziś będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo mogą zdarzać się rozpogodzenia. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 14 – 15 stopni. 

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej. Dopiero w nocy ze środy na czwartek wiatr osłabnie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.25, a zajdzie o 18.59. Dzień będzie trwał 12 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor