Pogoda w Bydgoszczy 10 lut 2020 | Redaktor
Wicher znów wieje [POGODA]

Kolejne dni zapowiadają się wietrznie w całej Polsce. Wszystko za sprawą niżu "Sabine", którego centrum znajduje się na morzu Norweskim i przesuwa się na północny wschód. „Sabine” wraz z niżem „Ruth” tworzą rozległy, wieloośrodkowy układ nad północnym Atlantykiem.

Po deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:35

Gorący podmuch z południowego zachodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 15 cze 06:38

Najsilniejszy wiatr w takich niżach wieje na obrzeżach, a zwłaszcza po południowej ich strone, czyli tu, gdzie się znajdujemy. Ponieważ niż jest ogromny, wichury obejmują bardzo duży obszar Europy i właściwie to jest cechą charakterystyczną tego niżu, a nie wyjątkowa siła wiatru, którą wieszczą niektóre, żyjące sensacją media. Jednak silny wiatr towarzyszyć ma nam przez 3 kolejne dni. Wydane zostało ostrzeżenie — „przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h, z południa i południowego-zachodu. Najsilniejsze porywy w nocy, rano wiatr przejściowo osłabnie”. Nocne pomiary pokazują, że w Bydgoszczy najsilniejsze porywy osiągnęły dotąd 50 km/h. Niemniej jednak jeszcze przed południem prędkość porywów wiatru może sięgać nawet do 90 - 100 km/h, więc nie należy sotawiać przemiotów, które mógłby porwać wiatr, ostrożność nalezy tez zachowac w parkowaniu samochodów w pobliżu drzew.

Wraz z tym wiatrem przez Polskę przechodzi chłodny front atmosferyczny, a za nim napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Dziś w Bydgoszczy będzie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu okresami będą miały umiarkowane natężenie — na metr kwadratowy spadnie do 15 mm wody. 15 mm. Temperatura, która rano wyniosła w Bydgoszczy 8 stopni będzie stopniowo spadać. 

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie przeważnie duże i miejscami będzie padał deszcz. Temperatura od około 5 stopni wieczorem do zera nad ranem. Wiatr ma być nadal dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. 

Jutro zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Będzie chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie około 4 stopnie. Wiatr wciąż będzie umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.17, a zajdzie o 16.47. Dzień będzie trwał 9 godzin i 29 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor