Pogoda w Bydgoszczy 29 mar 06:51 | Redaktor
Wiosna, ach to ty… [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Wielki niż z centrum nad Irlandią przybrał charakter quasi-stacjonarny. W dalszym etapie ewolucji „uda mu się” wprawdzie wejść nad Bałtyk, ale stanie się to dopiero po świętach.

W chłodniejszej atmosferze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:42

Znowu burzowo [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:55

Tymczasem czeka nas kilka dni prawdziwie wiosennej pogody. Napływ ciepłego powietrza z południa wspomagany jest przez wyż Kaukaski. Cały czas wieje wiatr z kierunków południowych i dziś jeszcze będzie on dość silny, w porywach do 50 km/h. Zachmurzenie będzie umarkowane (o szóstej rano było bezchmurnie), wzrastać będzie pod koniec dnia do dużego, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie dziś w Bydgoszczy około 15 stopni. 

Najcieplejsze dni w tym cyklu to Wielka Sobota, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny. Temperatury maksymalne wyniosą w Bydgoszczy około 20 stopni przy małym zachmurzeniu. W poniedziałek wieczorem spodziewane jest „załamanie pogody”. Przyjdzie deszcz, a we wtorek silny wiatr skręcający na zachodni i spadek temperatury maksymalnej do około 12 stopni. W środę temperatura już nie przekroczy prawdopodobnie 10 stopni. 

Żadna to sensacja, będzie już kwiecień, „co przeplata trochę zimy, trochę lata”.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.25, a zajdzie o 18.19. Dzień będzie trwał 12 godzin i 53 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor