Pogoda w Bydgoszczy 18 mar 2023 | Redaktor
Wiosna już przyszła [POGODA]

fot. Pixabay

Może trudno w to uwierzyć, ale maksymalna temperatura wczoraj w Bydgoszczy wyniosła 10,4 stopnia. Wrażenie zimna jednak powodował porywisty wiatr.

Burze blisko, coraz bliżej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:03

Dziś jednak wiatr osłabnie, a jeszcze słabszy będzie w niedzielę, kiedy temperatura maksymalna ma osiągnąć 14 stopni. Zatem weekend będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. 

Zgodnie z przewidywaniami wyż rozbudował się na wschodzie kontynentu, od północnej Rosji aż po Grecję. Niż znajduje się nad wyspami Brytyjskimi. Napływa ciepłe powietrze z południa. Zachmurzenie dziś będzie umarkowane lub duże, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 11 stopni. Jutro pogoda podobna będzie do dzisiejszej z nieco wyższą jeszcze temperaturą, a w poniedziałek nastąpi zmiana sytuacji. Od zachodu nasuwać się będzie zatoka niżowa z frontem chłodnym. Wystąpi duże zachmurzenie, przelotne opady deszczu, kilkustopniowy spadek temperatury. W połowie tygodnia jednak powróci coraz cieplejsza wiosna.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.54, a zajdzie o 17.57. Dzień będzie trwał 12 godzin i 3 minuty. Dzień zatem jest już dłuższy od nocy.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor