Pogoda w Bydgoszczy 29 cze 2018 | Redaktor
Wraca arktyczny chłód [POGODA]

Niebo dziś będzie nad Bydgoszczą raczej pogodne, ale nie ono będzie najbardziej charakterystycznym elementem dzisiejszej pogody

Tym co najbardziej istotne, będzie bowiem element niewidzialny, lecz odczuwalny - czyli wiatr. Będzie on wiał stale z północy i ten kierunek nie zmieni się przez najbliższe trzy doby. Wiatr ten świadczy o stale przemieszczająch się masach powietrza.

Skąd on się wziął? Przypomnijmy podstawowe prawo meteorologii. Na półkuli północnej niż obraca masy powietrza wokół swego centrum w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wyż zachowuje się odwrotnie - masy powietrza wokół jego centrum obracają tak jak zegar. Mamy właśnie nad morzem Norweskim wyż, a nad Finlandią - niż, który zresztą zapowiadaliśmy. Korytarzem pomiędzy nimi musi więc płynąć strumień zimnego, arktycznego powietrza z północy na południe.

To powietrze dotrze do nas. Dziś temperatura maksymalna osiągnie 25 stopni, ale od około godziny 15-tej zacznie dość szybko spadać. Wiatr będzie coraz silniejszy.  Po południu wiać będzie z szybkością około 30 km/h a w porywach do 60 km/h.  Ciśnienie zacznie dziś lekko wzrastać. W nocy temperatura spadnie do około 10 stopni, a może nawet niżej, a wiatr uspokoi się nieco.

Jutro już od rana wiatr jeszcze silniejszy - w porywach nawet do 70 km/h, a temperatura maksymalnie wyniesie w Bydgoszczy 18 stopni i przewidywany jest wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. W niedzielę już pochmurno, nadal zimno i może padać deszcz.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.24, zajdzie o 21.19. Dzień będzie trwał 16 godzin i 55 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor