Pogoda w Bydgoszczy 21 lut 2020 | Redaktor
Xantypa nadchodzi [POGODA]

Przez Polskę z zachodu na wschód będzie przemieszczała się kolejna zatoka niżowa z frontem atmosferycznym (zokludowanym), za którym napłynie znów chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pada śnieg [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:14

Przyszło ochłodzenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:24

Stopniowo zwiększać się będzie różnica ciśnień, więc wzrastać będzie prędkość wiatru. Podczas przechodzenia wspomnianego frontu, wiatr w porywach osiągać może do 70 – 80 km/h.  Na początku będzie wiał z południa, a w tylnej części zatoki niżowej zmieni kierunak na zachodni. Po przejściu frontu budować się będzie koleiny wędrowny klin wyżowy, któremu znów przejściowo towarzyszyć będzie poprawa pogody i słabnięcie wiatru, podobnie jak to było w czwartek. Ten stan osiągnięty zostanie w nocy z piątku na sobotę i w sobotę rano. Ale w dalszej części weekendu za ustępującym na wschód klinem będziemy dostawać się w zasięg kolejnego niżu atlantyckiego „Xantippe”, obecnie będącego nad morzem Labradorskim.

Zachmurzenie będzie dziś duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu trwać będą do około południa. Temperatura maksymalna wyniesie około 7 stopni. 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, mogą wystąpić słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna będzie już niższa i wyniesie około 4 stopnie. Wiatr wzmagać się będzie szybko, do dość silnego, o czym już pisaliśmy.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.52, a zajdzie o 17.10. Dzień będzie trwał 10 godzin i 17 minut. Skoro codziennie podajemy czas trwania dnia, liczony od wschodu do zachodu słońca,  warto też zwrócić uwagę, że mimo iż do równonocy wiosennej pozostał jeszcze miesiąc, w praktyce dzień jest już dłuższy od nocy. Jest tak dzięki zjawisku zmierzchu (poranny okres między pierwszą zorzą a wschodem słońca też nazywa się w geofizyce zmierzchem). Otóż każdy z tych zmierzchów trwa prawie dwie godziny, co oznacza, że od świtu do momentu gdy zapadną całkowite ciemności nocy, mamy już ponad 14 godzin!  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor