Pogoda w Bydgoszczy 9 gru 06:41 | Redaktor
Za dwa dni ochłodzenie, ale niewielkie [POGODA]

Nad półwyspem Skandynawskim, Atlantykiem, przez Islandię po Grenlandię rozciąga się strefa okołobiegunowych, wieloośrodkowych niżów. Ich strefy zachmurzenia w postaci wyraźnej spirali wokół centrum cyklonu znajdują się między innymi nad naszym regionem.

Przed frontem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:37

Słońca mniej, ale bez deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:46

Głównym układem jest niż „Siro” z centrum w rejonie Islandii i okludującymi się już frontami ciepłym i chłodnym. Okluzja, czyli pokrycie frontów cchłodnego i ciepłego wypycha ciepłe powietrze w górę, dlatego taki front ma zazwyczaj najgrubszą warstwę chmur.

Wczoraj na krótko znaleźliśmy się w strefie wycinka ciepłego, ale już w godzinach popołudniowych od zachodu nasuwał front chłodny, z opadami deszczu.

To właśnie niż „Siro”, „współpracując” z wyżem Azorskim, sprowadza do Europy ciepłe, polarno-morskie powietrze. W zależności czy masy napłyną z północnego-zachodu czy południowego-zachodu mamy nieco chłodniejszą lub nieco cieplejszą, ale wciąż jesienną aurę.

Prognozy średnioterminowe nie zapowiadają zmian. Można zaryzykować twierdzenie, że w tym tygodniu zima do nas nie przyjdzie.

Dziś w Bydgoszczy spodziewane jest zachmurzenie duże, okresami — zwłaszcza przed południem — zmniejszające się do umiarkowanego, chwilami nawet małego. Mogą się jednak zdarzyć słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 7 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami także dość silny, porywisty, południowo-zachodni. 

W nocy zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, temperatura minimalna nad ranem — około zera.

Jutro zachmurzenie będzie duże, możliwe przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem,  Temperatura maksymalna już tylko około 3 stopnie, a następnej nocy — poniżej zera. Wiatr nadal przeważnie umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, zachodni i północno–zachodni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.49, a zajdzie o 15.31. Dzień będzie trwał 7 godzin i 41 minut. Wkraczamy w okres nakrótszych dni i najdłuższych nocy, szybkość skracania się dnia i wydłużania nocy jest już nieznaczna i wynosi około minutę na dobę. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor