Pogoda w Bydgoszczy 3 sie 2020 | Redaktor
Zimno i deszczowo [POGODA]

Już w nocy zaczął padać w Bydgoszczy deszcz. Przechodzi nad nami chłodny front atmosferyczny, poruszany z zachodu na wschód przez niż „Ellen”, znajdujący się nad morzem Norweskim.

Lato, ale burzowe [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:11

Po deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:35

Ten układ przyniesie nam dwa dni deszczowej i bardzo chłodnej jak na lato pogody, ale potem nastąpi całkowita przebudowa sytuacji w atmosferze. Nad Alpami, w chłodnym powietrzu, które napłynie za frontem, powstanie wyż, który po połączeniu z wyżem „Claws”, wciąż znajdującym się nad Rosją, stworzy potężny układ. Obejmie on niemal całą Europę i zablokuje na razie, na dłuższy czas, cyrkulację zachodnią, czyli wędrówkę atlantyckich niżów z zachodu na wschód. Będziemy mieli — prawdopodobnie od środy — prawdziwe, stabilne lato. 

Dziś przez cały dzień przewidywane są w Bydgoszczy opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna wyniesie około 20 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno–zachodni.

W nocy opady bedą stopniowo zanikać. Temperatura minimalna wyniesie około 13 stopni.

We wtorek pogoda podobna będzie do dzisiejszej. Przed południem powróci deszcz, choć już mniej intensywny. Może być jeszcze chłodniej niż dziś — około 18 stopni. Późnym popołudniem lub wieczorem możliwe rozpogodzenia, zwiastujące już wspomnianą wyżej zmianę pogody, która ma nastąpić od środy. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.10, a zajdzie o 20.37. Dzień będzie trwał 15 godzin i 27 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor