Pogoda w Bydgoszczy 22 gru 2018 | Redaktor
Zimowa jesień [POGODA]

Uformował się niewielki układ niżowy, który szybko przemieszcza się nad północną częścią Polski i Bałtykiem nad Białoruś i Litwę

Zmienność jako stała cecha pogody [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:52

Zmiany w układzie atmosferycznym [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

Mamy już kalendarzową i astronomiczną zimę. Pogoda jednak przypomina raczej jesienną. Po śniegu nie ma już śladu. O 2-giej w nocy było w Bydgoszczy +1,7 stopnia, a o 7-mej rano -  +6,8. Nocne opady rzeczywiście były dość intensywne, spadło ponad 3 mm wody na metr kwadratowy.

Jak wczoraj przewidywaliśmy, uformował się niewielki układ niżowy, który szybko przemieszcza się  nad północną częścią Polski i Bałtykiem nad Białoruś i Litwę. W poniedziałek od zachodu nasuwać się zacznie klin wyżowy. Przedtem jednak, w niedzielę, spodziewać się możemy kolejnej strefy frontowej z opadami.

Teraz temperatura już będzie spadać. Dziś po południu spadnie do około +5 stopni, a wieczorem i w nocy nawet do zera. W niedzielę będzie około +1 stopień. Cały czas będzie pochmurno i mglisto, dopiero w poniedziałek można się spodziewać większych przejaśnień.

Dziś może padać mżawka lub słaby deszcz. Wiatr będzie dość silny, zachodni (30 km/h, w porywach do 70).

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 8.00 a zajdzie o 15.33. Dzień będzie trwał 7 godzin i 33 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor