Pogoda w Bydgoszczy 31 mar 2019 | Redaktor
Znów nadchodzą zmiany [POGODA]

Front chłodny przechodzi równoleżnikowo przez całą Europę z północy na południe.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Jest on bardzo długi, zaczyna się w okolicach Moskwy, kończy zaś za wyspami Brytyjskimi nad Atlantykiem. 

Za tym frontem będziemy mieli, jak już przewidywaliśmy wczoraj, napływ chłodniejszego, ale suchego powietrza ze wschodu. Da nam to bechmurną i spokojną pogodę jutro. We wtorek natomiast zerwie się silny wiatr. Porządnie, choć nieco słabiej niż pojutrze będzie też wiało dziś, a w czasie samego przejścia frontu przed południem może się zachmurzyć.

Po za tym dziś słonecznie z temperaturą maksymalną około 10 - 12 stopni (i tym razem na pewno nie będzie więcej). Jutro około 10 stopni, we wtorek być może około 12, ale temperatura odczuwalna niższa ze względu na wiatr. Cały ten okres bez opadów. 

Sytuacja ta jest rezulatatem przejścia przez Skandynawię odległego niżu. Spowodowało to  napływ chłodniejszego powietrza, następnie utworzenie się niewielkiego wyżu, który właśnie w tej chwili daje u nas podwyższone ciśnienie. 

W pierwszym tygodniu kwietnia, jak już zapowiadaliśmy, wytworzy się głęboki niż nad całą Europą.  Nasz kraj będzie po wschodniej stronie tego niżu i przeważy napływ z południa.  Za kilka dni czeka nas więc ocieplenie, ale i chmury i opady.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.26, a zajdzie o 19.20. Dzień będzie trwał 12 godzin i 50 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor