Pogoda w Bydgoszczy 19 lut 2020 | Redaktor
Znowu popada [POGODA]

Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżu „Victoria”. Jego drugie centrum znajduje się nad morzem Norweskim, pierwsze odeszło już nad ocean Arktyczny. Z zachodu na wschód przemieści się przez Polskę zokludowany front atmosferyczny. Za nim napłynie nieco chłodniejsze, wilgotne powietrze. Tymczasem nad Atlantykiem, słusznie zwanym kuchnią pogody, utworzył się juz kolejny niż — „Wiltrud” — i zmierza w strone kontynentu. Przemieszczanie się niżów z zachodu na wschód jest procesem naturalnym i wynika z praw fizyki.

Słonecznie i ciepło [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:22

Troszeczkę złotej polskiej jesieni [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:32

Tymczasem przeważającą część Europy obejmuje klin wyżu Azorskiego. Północ kontynentu i częściowo centrum będzie zaś w zasięgu wspomnianego rozległego układu niżowego. 

Dziś w Bydgoszczy ma być nadal zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przemieszczające się z zachodu do centrum kraju. Temperatura maksymalna wyniesie 5 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. 

W nocy zachmurzenie wciąż będzie duże, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami wystąpią niewielkie przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, stopniowo zanikające.  Temperatura minimalna według modelu UM nie spadnie poniżej zera, choć inne modele przewidują przymrozki. 

W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Raczej bez deszczu, lub wystąpi słaby opad przelotny. Temperatura maksymalna nadal około 5 stopni. Wiatr osłabnie, wciąż będzie zachodni i południowo-zachodni. Kolejnej nocy znów przyjdzie zatoka niżowa z opadami deszczu, tym razem prawdopodobnie dość intensywnymi i znów wzrośnie prędkość wiatru. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.57, a zajdzie o 17.06. Dzień będzie trwał 10 godzin i 9 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor