POLICJA 997 8 sie 17:01 | Redaktor
Ponad 12 tys. zł mandatu dla pijanego kierowcy. Odpowie też przed sądem

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

15 mandatami na łączną kwotę 12,6 tys. zł ukarano mężczyznę, który po pijanemu uciekał przed policją, popełniając szereg wykroczeń i powodując kolizję. Nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Brodnicy w piątek (5 sierpnia) krótko po 22.00. Policjantki ruchu drogowego przy ul. Nad Drwęcą zwróciły uwagę na volkswagena golfa z brakami w oświetleniu; jego pasażerowie nie mieli też zapiętych pasów. Kierowca zlekceważył dawane przez funkcjonariuszki znaki do zatrzymania i zaczął uciekać. - Podczas pościgu kierowca popełnił szereg wykroczeń, m.in.: spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innego niż kolizja, niesygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, niestosowanie się do obowiązku jazdy prawą stroną, do sygnalizatorów świetlnych, zakazu wyprzedzania  pojazdu uprzywilejowanego czy przekraczanie linii podwójnej ciągłej. Przy rondzie Olsztyńskim uciekinier uderzył w przejeżdżającego peugeota, którym kierowała 22-letnia kobieta. Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń - informuje asp. szt. Agnieszka Wiesiołek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy. 

Kierujący volkswagenem miał 1,3 promila alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Przewieziono go do policyjnego aresztu. - Policjanci nałożyli na niego 15 mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym na łączną sumę 12,6 tys. złotych. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty kierowania pojazdem po pijanemu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie odpowie przed sądem - przekazuje asp. szt. Wiesiołek. 26-latkowi może grozić do pięciu lat więzienia i grzywna.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara do 30 tys. złotych. 

Na podstawie komunikatu KPP w Brodnicy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor