POLICJA 997 4 lut 2020 | Redaktor
13 kilogramów narkotyków i „plantacja” konopi. Trzy osoby zatrzymane [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. KWP w Bydgoszczy

W mieszkaniu w centrum Bydgoszczy policjanci zabezpieczyli między innymi 13 kg narkotyków, plantację konopi indyjskich oraz urządzenia i półprodukty do wytwarzania amfetaminy. Zatrzymali trzy osoby, w tym młode małżeństwo.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że dwóch mieszkańców Bydgoszczy może zajmować się procederem narkotykowym. Policjanci wytypowali podejrzewanych (26- i 23-latka) i namierzyli ich w jednym z budynków w centrum miasta.

Gdy wychodzili z mieszkania wraz z żoną jednego z nich, zostali wylegitymowani (...). 24-latka posiadała przy sobie ponad 40 tysięcy złotych.

W mieszkaniu 26-latka kryminalni zauważyli specjalistyczny namiot, w którym znajdowały się doniczki z konopiami indyjskimi. Ponadto w pomieszczeniach znaleźli ponad 1,5 kg marihuany, blisko 11 kg amfetaminy, tabletki ekstazy, metamfetaminę w postaci zbrylowanej substancji, a także LSD (papierki z różnymi wzorami).

W mieszkaniu znajdowały się także środki i półprodukty do wytwarzania amfetaminy, maski ochronne, urządzenie do produkcji tabletek, nasiona konopi indyjskich, środki służące do uprawy marihuany, wagi elektroniczne, puste woreczki strunowe, pieniądze w obcej walucie.

fot. KWP w Bydgoszczy

Funkcjonariusze przeszukali też dwa mercedesy 23-latka, w których ujawnili kolejne porcje marihuany, amfetaminy, LSD, tabletek ekstazy, nabijak do tabletek, barwniki do nadawania koloru tabletkom, kilka tysięcy złotych oraz broń gazową. Przeszukane zostało też mieszkanie i garaż małżeństwa, które znajdowało się w innej dzielnicy. Tam również zostały znalezione kolejne porcje różnego rodzaju narkotyków oraz wagi elektroniczne.

Wszyscy - 23-, 26-latek oraz 24-latka - zostali zatrzymani.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia zgromadzili materiał dowodowy i przekazali do prokuratury. Oskarżyciel na podstawie zebranego materiału przedstawił 26 i 23-latkowi zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznych ilości narkotyków, ich wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu oraz uprawy konopi indyjskich. Natomiast żona 23-latka będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków oraz ich rozprowadzanie.

fot. KWP w Bydgoszczy

Prokurator wobec podejrzanych mężczyzn postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 26- i 23-latka na najbliższe trzy miesiące. Może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP w Bydgoszczy

Źródło: KWP w Bydgoszczy (komisarz Przemysław Słomski), skróty, oprac. - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor