POLICJA 997 6 kwi 11:37 | kd
2 ofiary, 8  osób rannych. Podsumowanie policyjnej akcji Wielkanoc 2021

fot. Anna Kopeć

Zakończyły się działania „Wielkanoc 2021”. Podczas akcji na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 7 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 8 zostało rannych. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwało 1963 funkcjonariuszy. W ciągu ostatnich czterech dni zatrzymało do kontroli 40 osób, które kierowały pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz po spożyciu alkoholu.

Podczas minionego świątecznego weekendu (02-05.04.2021 r.) nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego czuwało ponad około 900 policjantów ruchu drogowego oraz ponad 1000 funkcjonariuszy innych pionów. Ich wzmożone działania doprowadziły do zatrzymania 40 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.Niestety podczas ostatnich czterech dni doszło do 7 wypadków, w których zginęły 2 osoby i 8 zostało rannych. Doszło również 188 kolizji.

  W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasze województwo.

mł asp. Agnieszka Bubień
WRD KWP w Bydgoszczy

kd Autor