POLICJA 997 18 sty 15:12 | mk
35-latek miał w mieszkaniu ponad kilogram narkotyków

fot. KWP w Bydgoszczy

Ponad kilogram narkotyków, amfetaminy i metamfetaminy, bydgoscy policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu 35-latka. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście doprowadziły na trop posiadacza zakazanych substancji. W typowanym mieszkaniu mundurowi zastali podejrzewanego i kilka innych osób. – Już na wejściu wiedzieli, że dobrze trafili, ponieważ na stoliku leżał rozsypany na tacy i lusterku biały proszek – przekazuje w komunikacie kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Wszystkich obecnych wylegitymowano i sprawdzono. W wyniku przeszukania ujawniono więcej narkotyków, w postaci białego proszku i kryształków. Worek z zakazanymi substancjami był ukryty m.in. w bębnie pralki.

– Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 250 g metamfetaminy i blisko 800 g amfetaminy. Dodatkowo zabezpieczyli cztery tabletki, wagę elektroniczną, puste woreczki strunowe oraz gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych. Wszystko należało do podejrzewanego 35-latka – informuje kom. Słomski.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ze Śródmieścia przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec niego tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu.

Na podstawie komunikatu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy

Zdjęcia: KWP w Bydgoszczy

mk Autor