POLICJA 997 5 sie 14:57 | ak
51-latek udawał życzliwego, a potem okradał

fot. ilustracyjna, pixabay

Udając życzliwego, który pomoże przy niesieniu zakupów, odwracał uwagę seniorek i zabierał co wartościowsze rzeczy. 51-letni mieszkaniec Inowrocławia usłyszał siedem zarzutów. Grozi mu pięć lat więzienia.

Inowrocławscy kryminalni na jednej z ulic Osiedla Rąbin zatrzymali w środę (3 sierpnia) mężczyznę, którego namierzali już od lipca. 51-letni mieszkaniec miasta wpadł podczas dynamicznej akcji kryminalnych. Trafił do policyjnego aresztu.

- Mężczyzna był typowany przez policjantów od jakiegoś czasu do przestępstw, które polegały na okradaniu osób starszych. Obserwując swoje ofiary pod sklepami, wybierał te starsze kobiety, które niosły torby z zakupami. Podchodził do nich, udawał uprzejmego, zajmował rozmową, oferując rzekomą pomoc przy wniesieniu toreb do domu. Jego zamiarem jednak nie był bezinteresowny gest. Robił to po to, by kraść portfele, dokumenty, karty do bankomatu - poinformowała asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy z KPP w Inowrocławiu.

Policjanci zebrali dowody na to, że mężczyzna w ciągu ostatnich trzech lat siedmiokrotnie dokonał podobnych kradzieży. W czwartek (4 sierpnia) usłyszał zarzuty. 

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Kodeks karny za kradzieże przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności i z taką karą 51-latek musi się liczyć.

Niebawem podejrzany odpowie również za trzy wykroczenia, których dopuścił się tą samą metodą. Policjanci już kompletują materiał dowodowy.

Policjanci przestrzegają przed oszustami! Apelują o czujność i przypominają o zasadzie „ograniczonego zaufania”, która obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce. 

 

źródło: KPP w Inowrocławiu

ak Autor