POLICJA 997 16 sie 2020 | Jarosław Aleksander
80 zwierząt w jednym mieszkaniu i makabryczne odkrycie policji

fot. nadesłane/arch.EB

Po zgłoszeniu sąsiadów policja weszła do jednego z mieszkań. Odkryto tam 19 psów i 60 kotów. To był początek wstrząsających ustaleń.

Kobietę mieszkającą w jednym z budynków w Chrzanowie zaniepokoiła cisza u sąsiada u którego zawsze było słychać szczekanie psów. Dodatkowo na klatce schodowej pojawił się uciążliwy fetor. Wezwana policja dokonała wstrząsającego odkrycia.

 

Patrol policji w środku mieszkania odkrył liczne zwłoki psów i kotów w różnych stadiach rozkładu oraz jednego żywego psa którego natychmiast zabrano pod opiekę weterynarza. Okazało się, że właściciela nie ma na miejscu.

 

Policja szybko ustaliła drugi adres poszukiwanej osoby. Tam także udał się patrol...Widok na miejscu był równie wstrząsający! W kolejnym mieszkaniu przebywało 19 żywych psów i 60 kotów.

 

Makabrycznym „opiekunem” zwierząt okazała się 67-letnia kobieta. Została natychmiast zatrzymana z zarzutami znęcania się nad zwierzętami. Postępowanie toczy się przed miejscową prokuraturą a kobieta otrzymała zakaz zbliżania się do zwierząt i opieki nad nimi.

 

Na podstawie: KWP Kraków

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz