POLICJA 997 25 paź 18:32 | ak
Akcja bydgoskich policjantów. Przejęli ponad 41 kg marihuany [VIDEO]

fot. policja

Funkcjonariusze z wydziału narkotykowego zabezpieczyli ponad 41 kg marihuany i zlikwidowali w gminie Łabiszyn plantację konopi indyjskich, prowadzoną przez dwóch bydgoszczan. Mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od dłuższego czasu wnikliwie przyglądali się dwóm mieszkańcom miasta, których podejrzewali o udział w procederze narkotykowym (...)

Trop doprowadził ich (...) do jednego z domów w gminie Łabiszyn.

Pod wytypowany adres funkcjonariusze udali się w czwartek (21 października). (...) obezwładnili i zatrzymali dwóch typowanych mężczyzn. W domu była mocno wyczuwalna woń marihuany. 

Funkcjonariusze ujawnili namioty, skrzynki i worki wypełnione marihuaną. Część roślin poddawana była suszeniu. Do tego przygotowana była specjalna wentylacja, system oświetleniowy, grzejniki oraz suszarki. Ponadto znaleźli też młynek oraz wagę elektroniczną. Łącznie zabezpieczono ponad 41 kg marihuany.

fot. policja

W sąsiedniej miejscowości funkcjonariusze namierzyli kolejną plantację konopi, którą „opiekowali” się zatrzymani mężczyźni. Łącznie zabezpieczono 27 krzewów konopi indyjskich, uprawianych w donicach na podmokłym terenie. Rośliny znajdowały się już w dużej fazie wzrostu (ponad 1,5 metra).

fot. policja

Obaj mężczyźni już wcześniej byli notowani m.in. za przestępstwa narkotykowe. 32 i 30-latek zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Dalej sprawę przejęli policjanci ze Żnina.

Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące uprawy zakazanych konopi indyjskich oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.   

kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP, zmiany - redakcja 

ak Autor