POLICJA 997 24 sty 2018 | Redaktor
Areszt dla kierowcy, który potrącił 14-latkę na pasach

fot. KWP w Bydgoszczy

64-letni kierowca z Nakła, który w poniedziałek (22.01) rano na ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy potrącił na przejściu dla pieszych 14-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia, został we wtorek aresztowany. Śledczy postawili mu zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, ok. godz. 7.20 na przejściu dla pieszych na wysokości ulicy Nakielskiej 17. 14-letnia dziewczyna została potrącona przez rozpędzoną osobówkę. Kierowca, który spowodował wypadek uciekł z miejsca zdarzenia. - Dziewczyna została potrącona najprawdopodobniej przez opla astrę kombi w kolorze ciemnogranatowym. Staramy się ustalić, do kogo należy ten pojazd. Mamy zabezpieczone nagranie, ale nie widać na nim tablic rejestracyjnych – mówił w poniedziałek kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy. - Nastolatka trafiła z obrażeniami do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – uspokaja.

We wtorek (23.01) około godziny 14:00 do Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie stawił się 64-latek, który kierował pojazdem. Policjanci zabezpieczyli jego samochód. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał dwa zarzuty: spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Policjanci odebrali mu prawo jazdy. W czwartek 64-latek zostanie doprowadzony do prokuratury.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor