POLICJA 997 13 paź 12:53 | ak
Areszt dla rodziców zmarłej sześciotygodniowej dziewczynki

fot. policja

Sąd nie miał wątpliwości, aby dwójka rodziców zmarłego sześciotygodniowego niemowlaka trafiła za kraty na trzy miesiące. Matka usłyszała prokuratorski zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a ojciec znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad córką.

O śmierci sześciotygodniowej dziewczynki funkcjonariusze zostali powiadomieni w niedzielę (10 października). Jak ustalono w toku prowadzonych czynności, niemowlę zostało przetransportowane do szpitala przez Zespół Ratownictwa  Medycznego z jednego z mieszkań na ulicy Groblowej w Grudziądzu. Mimo szybko podętej reanimacji, nie udało się uratować dziewczynki.

Funkcjonariusze przesłuchali pierwszych świadków i na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymali rodziców dziecka. Śledczy postawili 30-letniemu ojcu zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad sześciotygodniową córką. Natomiast 31-letnia matka odpowie za narażenie jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

fot. policja

Prokurator wystosował wniosek do sądu o tymczasowy areszt. We wtorek (12 października) w godzinach popołudniowych sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec obojga podejrzanych zastosował trzymiesięczny areszt. Ojcu małoletniej dziewczynki grozi kara do 10, a matce do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Grudziądz, podkom. Robert Szablewski

ak Autor