POLICJA 997 13 mar 2019 | Redaktor
Aż pięć kilogramów amfetaminy. Sam produkował [WIDEO, ZDJĘCIA]

fot. Policja

Policjanci kujawsko-pomorskiego CBŚP przeprowadzili dwie akcje wymierzone w przestępczość narkotykową. Zlikwidowali drugie w Polsce laboratorium, w którym produkowano olej konopny oraz przejęli m.in. pięć kilogramów amfetaminy.

Pierwszą akcję przeprowadzili w jednej z miejscowości w Wielkopolsce, gdzie odkryli linię produkcyjną oleju konopnego, wprowadzanego następnie na rynek jako legalna substancja, tak zwana „medyczna marihuana”. W rzeczywistości wytwarzano produkt, w którym zawartość delta-9 THC oraz kwasu karboksylowego była powyżej dopuszczalnej prawem granicy 0,2 procenta. Do tej sprawy aresztowano trzy osoby.

Drugą akcję policjanci z kujawsko-pomorskiego CBŚP przeprowadzili w Bydgoszczy. Na użytkowanej przez 30-letniego mieszkańca miasta posesji zabezpieczyli blisko pięć kilogramów amfetaminy, a także kokainę i marihuanę. Znaleźli też szereg prekursorów i przedmiotów służących do produkcji amfetaminy.

Według wstępnych szacunków czarnorynkowa wartość narkotyków to 72 tysiące złotych. Na poczet ewentualnej kary funkcjonariusze zabezpieczyli także 50 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz - Południe, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i wprowadzania ich do obrotu. Decyzją Sądu Rejonowego w Bydgoszczy został tymczasowo aresztowany na trzy miesięce. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

źródło i fot: KWP w Bydgoszczy, CBŚP

oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor