POLICJA 997 27 gru 2018 | Redaktor

Policja podsumowuje akcję „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2018”. W czasie ostatnich sześciu dni w województwie doszło do 13 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 14 zostało rannych.

W ramach akcji funkcjonariusze kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierujących. W czasie świątecznego weekendu doszło do 13 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 14 zostało rannych. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało 1303 policjantów ruchu drogowego oraz 951 funkcjonariuszy innych pionów. Zatrzymano 63 osoby, które za kółkiem usiadły po alkoholu.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość, stan techniczny pojazdów oraz to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Jak informuje Remigiusz Rakowski  z WRD KWP w Bydgoszczy, głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Policjanci mieli także zapewniać płynny i bezpieczny ruch na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez województwo.

Źródło: KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor