POLICJA 997 Wczoraj 14:01 | Redaktor
Bydgoski policjant karateka - walczy i wygrywa

Aspirant Tomasz Grechuta, dzielnicowy Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo, wziął udział w XVI Edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Carbon Cup w Jastrzębiu Zdroju. Policjant wywalczył II miejsce. Ogromne gratulacje!

W sobotę (19 października) w Jastrzębiu Zdroju niemalże 200 zawodników startowało w XVI Edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Carbon Cup. Wśród nich znalazł się policjant, który na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy w komisariacie na bydgoskim Szwederowie.

Podczas zaciętej walki aspirant Tomasz Grechuta zdobył II miejsce w kategorii kumite +85 kg, 40 lat +. Policjant wystąpił w zawodach z ramienia Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki, w którym na co dzień trenuje.

To jednak nie jest jedyne osiągnięcie sportowe dzielnicowego z Bydgoszczy. Podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Karate Kyokushin, które odbyły się 28 maja 2022 roku zajął II miejsce w Kumite Masters Open, reprezentując Bydgoski Klub Walki. Stanął również na III miejscu podium w Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego Kyokushin Karate. Na tym aspirant nie poprzestaje. Jego drugą pasją jest bieganie. Ten sport uprawia od 10 lat. Ukończył kilka maratonów, kilkadziesiąt półmaratonów, a udziałów w zawodach na dystansie 5 i 10 km nie jest już w stanie zliczyć.

Żródło i foto: Policja