POLICJA 997 10 wrz 11:39 | Redaktor
Bydgoszczanin miał ponad 8 kilogramów amfetaminy

fot. KWP w Bydgoszczy

Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił 35-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków i ich udzielanie. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 8 kg amfetaminy oraz marihuanę. W ręce policjantów wpadł też jeden z jego „klientów”.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że jeden z bydgoszczan może być zamieszany w proceder narkotykowy. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego i namierzyli go na jednym z bydgoskich osiedli.

W poniedziałek (6 września) rano kryminalni pojechali pod wytypowany adres. Tam zauważył, jak podejrzewany wychodzi z klatki schodowej wraz z innym mężczyzną. Na widok funkcjonariuszy zwrócili i próbowali wejść do mieszkania, z którego wyszły. Jeden z mężczyzn, 24-latek, w trakcie ucieczki wyrzucił woreczek z amfetaminą. Obaj zostali zatrzymani.

W trakcie przeszukania pomieszczeń kryminalni zabezpieczyli kilka worków zamkniętych próżniowo z białą substancją. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że to amfetamina. Łącznie zabezpieczyli ponad 8 kg tego narkotyku. Następnie policjanci przeszukali drugie mieszkanie w centrum miasta, w którym zamieszkiwał 35-latek. Tam znaleźli kolejne porcje narkotyków. Tym razem zabezpieczyli blisko 140 g marihuany, a także pieniądze. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 24-latkowi zarzut posiadania narkotyków, a 35-latkowi zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielania. Obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostali przesłuchani.

Oskarżyciel postanowił wobec 35-latka wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. W środę (8 września) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował go na najbliższe trzy miesiące. Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Przemysław Słomski, zespół prasowy KWP w Bydgoszczy; zmiany - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor