POLICJA 997 9 lip 00:00 | kp
Drogowa kontrola kierowców. Policja wykryła narkotyki

fot. ilustracyjna, Pixabay

Kontrola drogowa dwóch pojazdów zakończyła się zatrzymaniem trzech osób mogących mięć kontakt z narkotykami. Kierowca pierwszego pojazdu prawdopodobnie był pod wypływem substancji odurzających, a w drugim znaleziono amfetaminę.

W poniedziałkowy wieczór (6 lipca) na terenie gminy Włocławek policja zatrzymała samochód marki audi do kontroli. – Za kierownicą pojazdu siedział bardzo pobudzony mężczyzna, który m.in. nie mógł zapanować nad ruchami rąk – przekazuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. W jego samochodzie policja znalazła młynek z osadem marihuany, służący prawdopodobnie do mielenia narkotyku.

Kierowcą okazał się 26-letni mieszkaniec gm. Choceń. Mężczyznę przewieziono do szpitala na badanie kwi, a następnie trafił do policyjnej celi. Jeżeli badania potwierdzą obecność środków odurzających, to 26-latkowi grozi wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Może także trafić za kratki nawet na dwa lata.

Tego samego dnia na terenie Włocławka inny patrol zatrzymał samochód marki seat, którym poruszali się dwaj mężczyźni. Zdaniem policji na ich widok „zaczęli się nerwowo zachowywać, rozglądać i chować coś w pojeździe”. Mężczyźni zostali sprawdzeni w policyjnych systemach, które niczego nie wykazały. Policja jednak zwróciła uwagę na nerwowe zachowanie 19- i 31-latka i postanowiła sprawdzić obu mężczyzn. – Okazało się, że pasażer posiada przy sobie niewielką ilość amfetaminy rozsypanej na apteczce samochodowej. Poza tym policjanci ujawnili w aucie torebkę foliową z tym samym narkotykiem – przekazuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska. Badania wykazały, że 30 gram zabezpieczonej substancji to amfetamina.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Pasażerowi seata postawiono zarzut posiadania narkotyków. Za złamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

Na podstawie: KMP we Włocławku (st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska, Zespół Komunikacji Społecznej)

kp Autor