POLICJA 997 27 lis 14:14 | Redaktor
Dzięki niej zatrzymano pijanego kierowcę. Policjanci gratulują i apelują o naśladowanie

fot. KPP w Inowrocławiu

Inowrocławska policja w czwartek (25 listopada) podziękowania kobiecie, która, mając podejrzenie, że kierowca jednego z pojazdów jest nietrzeźwy, powiadomiła funkcjonariuszy i jechała za nim, aż został zatrzymany. Mieszkanka powiatu otrzymała statuetkę i list gratulacyjny.

17 listopada do dyżurnego w Inowrocławiu zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że kierowca jadącego przed nią dostawczego auta najprawdopodobniej jest pijany. Jednocześnie dodała, że jedzie cały czas za nim DK 15 i przekazała, gdzie obecnie się znajdują. Skierowani na trasę policjanci zatrzymali podejrzewanego kierowcę, który, jak się okazało, najprawdopodbniej zorientował się w sytuacji, bo zatrzymał się w miejscowości Słońsko, wysiadł z pojazdu i zaczął oddalać się pieszo. Z uwagi na to, że 36-letni mężczyzna odmówił badania na zawartości alkoholu w organizmie policjanci przetransportowali go do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Wynik był zatrważający. Okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut. Policjanci ustalili też, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

W czwartek (25 listopada) Komendant Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki podziękował mieszkance powiatu za reakcję. Wręczając kobiecie list gratulacyjny oraz okolicznościową statuetkę wyraził wdzięczność za godną naśladowania postawę. Statuetkę ufundował Powiat Inowrocławski.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy to drogowi zabójcy. Nie bójmy się powiadamiać policji w podobnych sytuacjach.

asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu; zmiany - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor