POLICJA 997 14 wrz 2020 | kp
Garaż na Błoniu pełen amfetaminy i tabletek [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Bydgoscy kryminalni wpadli na trop 36-latka, który posiadał niedozwolone substancje. W jednym z garaży na Błoniu trzymał spore ilości narkotyków.

Według informacji kryminalnych jeden z mieszkańców Bydgoszczy w wynajmowanym na Błoniu garażu miał przechowywać narkotyki. Zdobyte informacje zweryfikowano pod koniec ubiegłego tygodnia.

– Policjanci czekali na 36-latka w pobliżu miejsca, gdzie przechowywane miały być narkotyki. Gdy mężczyzna wszedł do garażu, niemalże za nim weszli kryminalni. Tam nie musieli nawet szukać, praktycznie wszystko było na wierzchu – przekazuje mł. insp. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

W pomieszczeniu znaleziono 1,5 kg amfetaminy, ponad 2 kg suszu i prawie 3 tysiące różnokolorowych pastylek, które według podejrzeń policji mogą być tabletkami ekstazy. Substancje zabezpieczono, teraz zostaną one poddane badaniom.

fot. Policja

36-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. – Policjanci będą ustalać jaką rolę w przestępczym biznesie miał aresztowany. Sądząc po ilości przejętych narkotyków, nie były to substancje na własny użytek – przekazuje policjantka.

Na podstawie: KWP w Bydgoszczy

kp Autor