POLICJA 997 7 cze 2019 | Redaktor
Groził ekspedientce pistoletem, ujęli go świadkowie [WIDEO]

fot. KMP we Włocławku

Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem odpowie 58-latek, który w czwartek (6 czerwca) we Włocławku groził ekspedientce pistoletem gazowym. Kobiecie na pomoc ruszyli dwaj przechodnie.

Do rozboju doszło przed godz. 13.00 na ulicy Łanowej we Włocławku. Jak ustalili policjanci, sprawca po wejściu do sklepu zażądał od sprzedawczyni pieniędzy, a kiedy ona nie zgodziła się ich wydać, wyjął z reklamówki pistolet i wycelował w nią. Ekspedientka uciekła na zewnątrz, wołając o pomoc. Na wołanie zareagowali dwaj będący w pobliżu mężczyźni - wbiegli do sklepu, uniemożliwiając sprawcy ucieczkę do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Na widok ich zdecydowania, mężczyzna odrzucił reklamówkę z pistoletem.

Wysłany na miejsce patrol przejął od świadków mężczyznę. W reklamówce był pistolet gazowy, przypominający wyglądem broń palną.

fot. KMP we Włocławku

Mundurowi przewieźli 58-letniego mieszkańca powiatu kolskiego do komendy. Badanie wykazało, że miał prawie promil alkoholu we krwi. Trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (7 czerwca) policjanci doprowadzą 58-latka do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut związany z rozbojem przy użyciu narzędzia przypominającego broń. Kodeks Karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Będą też wnioskować o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania.

– Na gratulacje zasługuje postawa dwóch świadków, którzy bez wahania zareagowali na wołanie o pomoc – podkreśla sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej we Włocławku.


źródło: Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

(sierż. Tomasz Tomaszewski), oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor