POLICJA 997 22 lut 2019 | Redaktor

Bydgoscy policjanci zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji „50+ na drodze", która odbędzie się w dniach 15-16 marca 2019 roku. W planie szkolenia są wykłady i ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie wypadków komunikacyjnych, zmiany w przepisach ruchu drogowego, a przede wszystkim ćwiczenia praktyczne z doskonalenia techniki jazdy.

Rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji akcji prewencyjnej „50 + na drodze” prowadzonej przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy,

Głównym celem akcji jest zapoznanie uczestników ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, sposobem udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia i doskonalenie techniki jazdy, która wynika z postępu technicznego w wyposażeniu pojazdów. Syndrom tzw. „starego kierowcy” nie jest odzwierciedleniem wieku, ale okresem jaki minął od otrzymania pierwszych uprawnień, a w wielu przypadkach rutyny za kierownicą pojazdu.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez funkcjonariuszy bydgoskiej komendy od 2015 roku wraz z partnerami: Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Stowarzyszeniem OPONEO Motorsport  - Marcinem Gagackim, który jest mistrzem sportów samochodowych oraz  Damianem Dębeckim Ratownikiem Medycznym Grupy Ratownictwa AUXILIUM - MED z Koronowa.

Plan szkolenia:

15 marca 2019 r. 17:00-20:00 -  świetlica KMP w Bydgoszczy, ul. Iławska 24:

  • wykład z zakresu ratownictwa medycznego w aspekcie wypadków komunikacyjnych,
  • wykład z zakresu zmian w przepisach ruchu drogowego i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

16 marca 2019 r. godz. 9:00-13:30 - spotkanie uczestników przy wejściu do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przy ul. Wyszyńskiego 54:

  • doskonalenie techniki jazdy z kierowcą rajdowym Marcinem Gagackim,
  • ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy oraz użycia urządzenia AED,
  • próbny egzamin mający na celu zapoznanie uczestników ze zmianami w sposobie egzaminowania.

Zapisy telefoniczne pod numerem 52 525 57 74 do dnia 08 marca 2019 r. w godzinach 8:00 - 15:00.

Ilość miejsc: 30 osób.

Wymagania: wiek- ukończone 50 lat, prawo jazdy: min. kategoria „B”.

Szkolenie jest bezpłatne w ramach działań prewencyjno-edukacyjnych

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor