POLICJA 997 20 lut 11:12 | ak
Jeździł motocyklem po zamarzniętym jeziorze. 47-latek ukarany !

fot. policja

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 47-latek, który z zamarzniętej tafli jeziora zrobił sobie tor wyścigowy. Dzięki nagraniu które znalazło się w internecie, policjanci ustalili personalia motocyklisty. Brawurowa jazda zakończyła się dwustuzłotowym mandatem.

W niedzielę (14 lutego) policjanci Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy otrzymali informację, że nad Zalewem Koronowskim w Pieczyskach odbywały się nielegalne przejażdżki motocyklami po tafli lodu. Do policjantów dotarło również nagranie, na którym widać motocyklistę wjeżdżającego na zamarznięty Zalew Koronowski, który następnie wykonuje różne manewry.

W wyniku podjętych czynności policjanci z Ogniwa Wodnego bydgoskiej komendy ustalili kierującego pojazdem i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna potwierdził fakt kierowania pojazdem. W  związku z tym został ukarany mandatem karnym za wykroczenie z artykułu 77 ust. 1 pkt 7 Prawa Wodnego. Artykuł ten mówi, iż zakazane jest poruszanie się pojazdami w wodach powierzchniowych oraz po gruntach pokrytych wodami. Kto łamie ten zakaz podlega karze grzywny. Podobnie zabronione jest mycie pojazdów w wodach powierzchniowych lub nad brzegami tych wód.

Policjanci apelują, aby nie wchodzić i nie wjeżdżać na lód, ponieważ w niektórych miejscach jego pokrywa może się załamać co będzie skutkowało tragedią.

Na podstawie inf. mł. asp. Marcina Czyż/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy, zmiany red.

 

ak Autor