POLICJA 997 14 cze 18:54 | Redaktor
Kolizja busa przewożącego dzieci

fot. KPP Świecie

Policjanci ruchu drogowego z komendy Świeciu pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem busa oraz samochodu osobowego. Do kolizji doszło na drodze wojewódzkiej nr 240 w miejscowości Plewno, w powiecie świeckim. Do szpitala zostało przewiezione 11-letnie dziecko. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Dziś (14.06.24) o godzinie 10.10 dyżurny komendy w Świeciu odebrał zgłoszenie o zderzeniu busa przewożącego dzieci z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Plewnie (pow. świecki) na drodze wojewódzkiej nr 240. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów ruchu drogowego.  

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 72-letni kierowca samochodu osobowego marki Kia Sportage, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej od strony Bukowca, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdy kierującemu busem m-ki Mercedes, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Busem, oprócz 54-letnigo kierowcy, podróżowało szesnaścioro dzieci i dwoje opiekunów. Wycieczka jechała z Koszalina do Torunia. W wyniku zdarzenia, 11-letnie dziecko zostało przewiezione do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Kierowcy z obu pojazdów byli trzeźwi. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. Sprawca kolizji, jadący kią, z popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, że kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Pamiętajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób.

 

źródło: KPP Świecie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor