POLICJA 997 29 kwi 13:30 | kd
Kradzieże, włamania, groźby, kierowanie po pijaku, znieważenie policjanta.  A ma dopiero 18 lat!

fot. Policja

Kradzieże, włamania, groźby, znieważenie funkcjonariusza, oszustwa, a także kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości to przestępstwa, o które podejrzany jest 18-letni mieszkaniec Świecia. Sprawca został zatrzymany krótko po tym, jak kradzionym autem uderzył w jeden z budynków w centrum miasta. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj  (28.04.21) około 11.40. Wtedy dyżurny policji w Świeciu otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Batorego osobowe suzuki uderzyło w budynek, a kierowca zbiegł. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ,,drogówki”, którzy w rozmowach ze świadkami ustalili dokąd uciekł sprawca. Podczas przeszukania pobliskiej kamienicy, w piwnicy, mundurowi zatrzymali 18-latka.

Jak się okazało, mężczyzna, chwilę wcześniej, ukradł kluczyki samochodowe od dwóch pojazdów oraz elektronarzędzia na kwotę ponad 1 700 zł, a następnie odjechał skradzionym suzuki vitara. Podczas brawurowej jazdy, na jednej z ulic, uszkodził opla, jechał pod prąd i prawie potrącił pieszą. Swoją jazdę zakończył na ul. Batorego ,gdzie nie dostosował prędkości i uderzył w lampę, a następnie w budynek. Mężczyzna dodatkowo znieważył funkcjonariusza, który go zatrzymał oraz mu groził. 18-latek był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało 0,8 promila. Dodatkowo pobrano od niego krew na ewentualną zawartość narkotyków.

W trakcie czynności z zatrzymanym ustalono, że ma na swoim koncie jeszcze trzy kradzieże z włamaniem na terenie Świecia oraz oszustwo. Mężczyzna dzisiaj usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzieże, włamania, groźby, znieważenie funkcjonariusza, oszustwa, a także kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

 

sierz.szt. Damian Ejankowski

p.o. Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

kd Autor