POLICJA 997 26 sty 13:59 | Redaktor
Kryminalni zlikwidowali agencję towarzyską w Bydgoszczy

fot. policja

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali agencję towarzyską działającą w wynajętym domu na osiedlu Wyżyny. 54-latka usłyszała już prokuratorskie zarzuty i zgodnie z decyzją prokuratora będzie stawiać się w komisariacie na dozór policyjny.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zgromadzili materiał dowodowy, który umożliwił zlikwidowanie agencji towarzyskiej funkcjonującej od wielu lat na bydgoskich Wyżynach. Tam w wynajmowanym domu, 54-letnia mieszkanka miasta prowadziła „nielegalny biznes”, a z  nielegalnej działalności uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Policjanci ustalili, że w agencji pracowało  jednocześnie od 4 do 7 kobiet. Właścicielka agencji, oprócz zabierania kobietom części zarobków, ułatwiała im uprawianie prostytucji poprzez zamieszczanie ogłoszeń na portalach erotycznych, zorganizowanie lokalu do przyjmowania klientów, a nawet zapewnienie środków higieny osobistej oraz środków antykoncepcyjnych.

Jak szacują kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, kobieta w ciągu 10 lat trwania działalności mogła zarobić ponad 3,5 mln. złotych. 

54- latka usłyszała już prokuratorskie zarzuty czerpania korzyści z nierządu oraz ułatwiania innym osobom prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Zgodnie z decyzją prokuratora będzie stawiać się w komisariacie na dozór, musi również wpłacić poręczenie majątkowe, a także ma zakaz opuszczania kraju. Z uwagi na fakt, że z popełniania przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu może jej grozić kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. 

mat. policji, zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor