POLICJA 997 27 wrz 2019 | Redaktor
Łapali kierowców na oko „wielkiego brata” [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Mobilne Centrum Monitoringu ujawniło w piątek (27 września) wykroczenia kierowców, którzy łamali przepisy w rejonie ronda Toruńskiego w Bydgoszczy.

Nagrania z kamer Mobilnego Centrum Monitoringu ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń. W piątek (27 września) policjanci działali w rejonie ronda Toruńskiego w Bydgoszczy, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Niejednokrotnie w tym miejscu dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, zarówno przez zmotoryzowanych jak i pieszych uczestników dróg. Kamery MCB z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i najczęściej wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Obsługa monitoringu zwracała uwagę na tych, dla których najwidoczniej światło czerwone nie miało znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

W trakcie opisywanych działań policjanci ujawnili 10 wykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor