POLICJA 997 29 mar 2019 | Redaktor
 Lekcja z psem w bydgoskiej podstawówce [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się problematyką nieletnich uczestniczyli wraz z przewodnikiem psa służbowego i jego podopiecznymi w spotkaniu profilaktycznym zorganizowanym dla uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły.

W czwartkowym (28 lutego) spotkaniu uczestniczyło 125 dzieci. Entuzjazm wzbudziła wizyta przewodnika wraz ze swoim czworonożnym partnerem. Młodszy aspirant Bartosz Batkowski opowiedział dzieciom o służbie pełnionej wspólnie z „Figą”. Funkcjonariusz przedstawił najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania w kontakcie z obcym psem, omówił pozycje bezpieczne , które należy przyjąć w razie zagrożenia. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci był pokaz posłuszeństwa policyjnego psa, który zakończył się gromkimi brawami.

Natomiast młodszy aspirant Sebastian Rink oraz sierżant sztabowy Rafał Wohlfeil przeprowadzili z uczniami zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy pomocy mobilnego miasteczka ruchu drogowego tzw. „autochodzika” policjanci wprowadzili uczniów w świat ruchu drogowego, omawiając zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przejściach dla pieszych oraz poza nimi.

Bardzo ważną kwestią, którą poruszyli policjanci były elementy odblaskowe. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na potrzebę noszenia tych elementów na odzieży wierzchniej, w miejscach widocznych dla innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki odblaskom noszonym również w terenie zabudowanym dzieci są widoczne z większej odległości i tym samym poprawiają swoje bezpieczeństwo na drodze.

Źródło i foto: Policja, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor