POLICJA 997 8 lip 16:11 | ak
Wjechała na przejazd kolejowy mimo czerwonego światła. Dostała dwa tys. zł mandatu

fot. policja

Kierująca dacią sandero pomimo czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator wjechała na przejazd kolejowy. Wszystko zarejestrował policyjny wideorejestrator. 56-latka została ukarana dwoma tysiącami mandatatu.

Policjanci grupy SPEED z komendy w Świeciu zatrzymali w czwartek (7 lipca) do kontroli 56-letnią mieszkankę Gdańska, która w Warlubiu (pow. świecki) pomimo czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator wjechała na przejazd kolejowy.  

Nagrała to kamera policyjnego videorejestratora. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci „drogówki” nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości dwóch tysięcy złotych.

Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków „STOP” i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Finał wielu z tych zdarzeń jest w skutkach tragiczny - przyznaje podkom. Joanna Tarkowska z policji w Świeciu.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.

źródło: KPP w Świeciu

ak Autor