POLICJA 997 9 sie 16:16 | Redaktor
Motocykle w nowej kolorystyce będą służyć bydgoskim policjantom

fot. KWP w Bydgoszczy

Do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy trafiły dwa motocykle BMW R 1250 RT. Maszyny rozpoczynają jazdę na bydgoskich ulicach i w nowej kolorystyce.

Motocykle mają pozwolić policjantom szybko docierać na miejsce wezwania, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często występują utrudnienia. Dwie nowe maszyny to BMW R 1250 RT, zasilany dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm sześciennych. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie rozpędza motocykl.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer.Zupełnie nowe barwy policyjne zostały wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, a także sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego i czerwonego. W wyposażeniu jest także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy. Policjantów na motocyklach w nowym wydaniu możemy obserwować na ulicach Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Łącznie do garnizonu trafi 20 takich motocykli. Maszyny zakupiono w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego”.

komunikat KWP w Bydgoszczy (mł. insp. Monika Chlebicz rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy), zmiany - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor