POLICJA 997 30 cze 11:35 | kd
Motocyklista zderzył się z koparką. Poniósł śmierć na miejscu

Włocławscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w środę (29 czerwca) na drodze gminnej w miejscowości Pasieka (gm. Izbica Kujawska). W wyniku czołowego zderzenia motocykla z koparko-ładowarką zginął 20-letni kierujący jednośladem.

W środę (29 czerwca) około godziny 17:30 dyżurny włocławskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze gminnej w miejscowości Pasieka. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z dziedziny wypadków drogowych wynika, że na łuku drogi podczas wymijania się motocykla z koparko-ładowarki doszło do zderzenia.

Kierujący motocyklem jechał od strony miejscowości Lubomin w kierunku Izbicy Kujawskiej, a drugi pojazd przemieszczał się w przeciwnym kierunku. W wyniku zderzenia 20-letni motocyklista z gminy Izbica Kujawska poniósł śmierć na miejscu. Z poczynionych ustaleń wynika, że mężczyzna nie posiadał wymaganej kategorii prawa jazdy. Policjanci sprawdzili trzeźwość 36-letniego kierującego koparko-ładowarką, ustalając, że był on trzeźwy.  

Na czas wykonywanych czynności zadecydowano o zamknięciu drogi. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.sierż. szt. Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Włocławku

kd Autor