POLICJA 997 31 lip 16:08 | kp
Padł „interes” o wartości 600 tysięcy. Plantacje konopi zlikwidowane

fot. Policja

Na terenie gm. Dobrzyń nad Wisłą policjanci z dobrzyńskiego posterunku i kryminalni z Lipna doprowadzili do zlikwidowania dwóch dużych plantacji konopi indyjskich. Narkotyki na czarnym rynku miałyby wartość około 600 tysięcy złotych.

W drugiej połowie czerwca policjanci zabezpieczyli ponad 300 roślin konopi - 114 sztuk z plantacji w Płomianach i ponad 200 z poletek w Kamienicy. Szybko przystąpiono do poszukiwań osób odpowiedzialnych za nielegalne uprawy.

fot. Policja

– W domu jednego z podejrzewanych policjanci odnaleźli sprzęt do uprawy roślin, susz marihuany, rośliny konopi i fotopułapki, które miały strzec uprawy przed nieproszonymi gośćmi – przekazuje podkom. Małgorzata Małkińska z KPP w Lipnie. – Tego samego dnia zatrzymano do sprawy pierwszego podejrzanego, 25-letniego mieszkańca gm. Dobrzyń nad Wisłą.

fot. Policja

Dwa dni później zatrzymano kolejnych podejrzanych – 24- i 35-latka. Z kolei dwaj 23-latkowie trafili w ręce policji pod koniec lipca. Wszystkie zatrzymane osoby to mieszkańcy jednej gminy – Dobrzynia nad Wisłą.

– Policjanci zabezpieczyli łącznie 359 roślin i ponad 580 gram suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, jak szacują kryminalni, wynosi około 600 tys. złotych – podsumowuje podkomisarz.

fot. Policja

Pierwszy zatrzymany trafił na trzy miesiące do aresztu. Policjanci nie zakończyli jednak działań i nadal poszukują osób zamieszanych w nielegalny proceder. Pięciu mężczyznom za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat więzienia. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających polskie prawo przewiduje 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie: KPP w Lipnie (podkom. Małgorzata Małkińska)

kp Autor